The ComedownOficiální video k písní The comedown, prvnímu tracku na albu Suicide season. Ukazuje život monstra, které se po ránu vymočí, nasnídá, umyje si zuby, spolubydlící ho vezme autem… Naráží ale na problémy s tím, že je monstrum – holič mu nedokáže vybrat slušivý účes, v McDonaldu je nápis „No predators allowed“ a v autobuse si raději zapne neviditelnost, aby po něm nikdo nic neházel.

Dochází také do skupiny „Monsters annonymous“ (narážka na Anonymní alkoholiky a podobné svépomocné skupiny), kde s ním chodí další chlupatá příšera, jeden malý plyšový maňásek medvídka ovládaný nenápadným člověkem zkrouceným u židle, a monstrum-alhoholik, které medvídka zasedne. Spolu vykonávají klasické hry jako je test důvěry v podobě padání do náruče toho druhého – malý medvídek s tím má samozřejmě problém.

Bring me the horizon se v klipu jen mihnou, když kolem nich monstrum prochází a oni se mu smějí. To se snaží zahrát si fotbal s dětmi, ale jeho super schopnosti mu v tom brání.

Monstrum uvidí zmrzlinářské auto, nadšeně u něj poskakuje a těší se na točenou zmrzlinu. Když jí dostane, spadne mu kvůli skákání na zem. Škaredá holčička se mu směje, on jí namíří laserem na hruď… a tím klip končí.

Velice smutně. Ne kvůli tomu, že holčička asi zemře, spíš proto, že má chudák monstrum tak těžký život a teď mu ještě spadla zmrzlina, když se na ni tak těšil. Možná je monstrum dokonce dítě (hrál fotbal, chtěl zmrzlinu…) a spolubydlící ze začátku byl jeho táta (vezl ho autem).

Celý klip je samozřejmě metafora: ukazuje, jak v životě mohou trpět všichni, kteří jsou jiní, než ostatní.

1 komentář u „The Comedown

  1. Dog Autor příspěvku

    Mě osobně tenhle klip nadchnul – mám rád videa s příběhem a poselstvím, jako je tohle, a ne jen čtyř minuty záběrů na hrající kapelu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *