Oliver Sykes a biografie skupiny

Oli je zpěvák a jeden ze zakládajících členů Bring me the horizon.

Narodil se 20. listopadu 1986 v Austrálii, kde žil do svých pěti. Pak se jeho rodina odstěhovala do Stockbridge v Anglii (je to poblíž Sheffieldu).

V 16 s kamarádem Alexem Turnerem (ten je nyní členem indie rockové skupiny Arctic Monkeys) založil projekt Olisaurus, na jehož myspace nahráli pár půlminutových songů. Spojovali v nich prvky deathcore a elektra. V té době Oliver kromě zpěvu zkoušel i hrát na kytaru a bubnovat.

Když na svůj profil napsal, že plánuje založit novou skupinu, Bring me the horizon, ozvali se mu ostatní členové kapely. Bubeníka Matta Nichollse znal Oli už z dětství.

Název je odvozen z filmu Piráti z Karibiku, kde Jack Sparrow řekl: „Now, Bring Me That Horizon“ (česky Přineste mi kompas).

Skupina vznikla v roce 2004, kdy nahráli EP This Is What the Edge of Your Seat Was Made For, o rok později založil Oliver vlastní módní značku Drop Dead (za vzory při navrhování oblečení má Sheffieldské ulic, graffiti a abstraktivismus, tedy tendence zdůraznit abstraktní a formální prvky a vypustit konkrétní smyslové objekty), v roce 2006 vyšlo první album Count your Blessings. O další dva roky vyšlo album Suicide season, které je všechny proslavilo. V té době začal mít Oli problémy s hlasem, které má doteď.

kvůli natáčení pořadu Top Gear z kapely v roce 2009 odešel kytarista Curtis Ward. Nahradil ho zapřísáhlý vegan Jona Weinhofen ze skupin Bleeding Through a I Killed the Prom Queen.

Na následující placce, There Is a Hell, Believe Me I’ve Seen It. There Is a Heaven, Let’s Keep It a Secret, účinkovalo spoustu hostů, a o elektroniku se staral nyní čím dál známější Skrillex.

Skupina už dělá na novém albu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *